Aký je Váš názor na výsledky zo steru z pošvy trojročnej dcérky?

Zodpovedané
13. mar 2020

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra bola na ster z pošvy a v prílohe prikladám výsledok. Je tam nejaká citlivosť na ATB, väčšinou asi intraverózne. Naša doktorka.to zatiaľ lieči iba Framykoinom.

Je možné, že ster bol zle odobratý, lebo dcérka nespolupracovala.

Je tam nejaká masť citlivá na tieto baktérie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo bol ster robený - zrejme výtok? Pošva je v blízkosti konečníka a baktérie, ktoré sa zachytili (E.Coli a Pseudomonas aer.) môže byť z gastrointestinálneho traktu (teda sa tam mohli dostať z konečníka nesprávnym spôsobom hygieny, alebo pomnožením) volila by som taktiež iba lokálne ATB.

E.Coli je takmer určite nález kontaminovaný z konečeníka a Pseudomonas nemá na Framykoin robenú citlivosť (má citlivosť iba na pomerne silné ATB) a ak dieťa nemá "veľmi zlé" klinické príznaky určite sa preliečovať celkovo nebude, takže by som postupovala rovnako ako Vaša pani doktorka.

Navyše by som kúpila vysokokvalitné probiotiká a dcérke dávala každý deň piť kefír/acidko.

Ak je problémom výtok /začervenanie, určite aj sedacie kúpele v repíku alebo teoreticky v hypermangáne slabučkom.

Dôležité je aj povedať, že dcérke utierame genitál vždy spredu dozadu, nie naopak a nateraz po každom cikaní a najmä kakaní je treba genitál osprchovať!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas