Aký je Váš názor na trakčnú skúšku?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

náš synček má 4 mesiace a včera sme boli u doktorky. Pri trakčnej skúške nevedel zdvihnúť hlavu, padala mu dole. Doktorka nič nepovedala.

Synček krásne pasie koníky, hrá sa na brušku, otáča sa na brucho, dvíha hlavu na boku. Keď papá a leží v cca 30 stupňoch alebo je v autosedačke a leží, tak dvíha hlavu do sedu.

Takže podľa toho drží hlavičku pekne z každej strany. Okrem tej trakčnej.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám pani doktorka nič nepovedala po celkovom vyšetrení dieťatka, tak nie je potrebné žiadne odporúčanie, ani intervencia. Je to jeden z testov, ktorý sa hodnotí vzhľadom k celému psychomotorickému vývinu a sama o sebe neznamená nič.

Len ešte doplním, nepodporujte ho k tomu, aby dvíhal hlavičku z lehu a sedačky, namáha tým nesprávne svalstvo, ktoré na to ešte nie je prichystané (až po samostatnom sedení bude).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas