Aký je Váš názor na striekanie koloidného striebra do nosa 5,5-ročnej dcérky?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

mám 5,5-ročnú dcérku, ktorá býva často chorá. Máva hlavne soplíky, ktoré vždy prejdú do zelených. Väčšinou je liečba s Pamyconom. Keď sa pridruží teplota, tak má aj celkové ATB. Vždy chytí škôlkárske bacily - moraxella, pneumokok. Detská doktorka jej predpísala na imunitu Luivac. Boli sme aj na imuno vyšetrení, nemá zníženú imunitu.

Môže užívať Luivac, aj keď nemá zníženú imunitu?

Môže sa užívať aj počas brania ATB, ak by zase medzitým ochorela?

Aký je Váš názor na striekanie koloidného striebra do nosa?

Robíme aj preventívne "krhličkovanie" nosa po návrate zo škôlky. Aj Rinogerminu sme už mali a sople vždy chytí.

Akú hygienu nosa mám robiť, aby sme tomu predišli?

Ďakujem

Dobrý deň,

Luivac môže. Liek je imunostimulancium. Posilňuje základné obranné mechanizmy organizmu pred infekciou dýchacej sústavy. Používa sa na opakujúce sa infekcie dýchacej sústavy.

V prípade akútneho infekčného ochorenia Luivac nenahradí potrebnú antibiotickú liečbu, ale možno ho užívať súbežne. Neovplyvňujú sa.

Koloidné striebro do nosa nie je niečo, čo odporúčam. Skôr to, čo robíte - preventívne konvičkovanie 1x denne. A to skôr po zobudení kedy cez noc hlieny v nošteku dlhšie stáli. Teraz to vidíme u veľa detí, že škôlkarske soplíky sú oveľa častejšie. Treba iba vytrvať, raz prejdú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas