Aký je Váš názor na podávanie sirupu po očkovaní?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

zaujímal by ma Váš názor na podanie Nurofenu/Panadolu po očkovaní dieťaťa.

Osobne som si vypočula 2 pediatričky. Jedna hovorí, že hneď ako prídeme domov máme dieťaťu podať sirup. Druhá hovorí, že až pri teplote 38,5°C.

Prvé tvrdenie mi dáva zmysel v tom, aby syna neboleli nôžky. Druhé tvrdenie mi dáva väčší zmysel v tom, aby sa telo popasovalo trošku samé s tou vakcínou.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťa reaguje úplne inak. Niekto má bolesť, niekto nie. Niekto má teploty, niekto nie.

Preto sa všeobecne neodporúča preventívne podanie antipyretík (Nurofen, Panadol) bez kliniky. Navyše boli publikované štúdie o tom, že takéto podanie môže spôsobiť zníženie imunitnej odpovede.

Ani výrobca vakcín (okrem Bexsero) to neodporúča.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas