Aký je Váš názor na očkovanie proti HPV vírusom a genitálnym bradaviciam?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor na očkovanie proti HPV vírusom a genitálnym bradaviciam. Pani doktorka toto očkovanie odporučila 12 ročnému synovi pri preventívnej prehliadke.

Viem, že má v dnešnej dobe opodstatnenie. Len sa bojím vedľajších reakcií. Často spomínaných aj v médiách, ako ochrnutie v nohách.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja som za. Sama ho mám - za čo ďakujem svojej mame a gynekologičke, lebo pred tými 15 rokmi to ešte vôbec nebolo také známe ako teraz.

Je to ochorenie, ktoré je v populácii veľmi rozšírené, je jasný dôkaz o tom, že spôsobuje kancerózne ochorenie a preto som plne za!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas