Aký je Váš názor na bozkávanie dieťaťa na ústa?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bozkávania 9 mesačného dieťaťa na ústa.

Moja mama ma doteraz odrádzala, aby som mu nedávala pusu na ústa.

Aký je Váš názor na bozkávanie dieťaťa na ústa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem si predstaviť jeden jediný bez toho, aby som od syna nedostala niekoľko bozkov. Samozrejme z epidemiologického hľadiska sa takýmto spôsobom oveľa ľahšie prenášajú ochorenia.

Nakoľko s dieťatkom žijete, staráte sa oň, pripravujete mu jedlo, uspávate ho, tak k prenosu potencionálnych patogénov môže prejsť aj touto cestou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas