Aký je správny postup pri sťahovaní predkožky u 11 mesačného chlapca?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sťahovania predkožky. 11 mesačný syn si občas pri prebaľovaní naťahuje predkožku a na jej konci má začervenané. Každé ráno mu predkožku málinko stiahnem a prejdem navlhčenou bavlnenou plienkou. Máva tam biely povlak.

Kedy je vhodne začať u chlapca zo sťahovaním predložky?

Aký je vhodný postup na sťahovanie?

Môžem používať aj nejaký ole,j alebo bylink, keď sa nechce nechať kúpať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodnejšie je preťahovať po kúpeli, keď je predkožka mokrá. Jemne stiahnuť rukou, bez použitia nejakého olejčeka alebo byliniek, ale iba pokiaľ ide.

Stačí začať jemne okolo 1 roka. Žiadne násilné preťahovanie, aby ste nespôsobili jazvy a natrhnutia. Takýmto spôsobom by predkožka mohla byť do 3 rokov plne stiahnuteľná.

Čo sa týka "bieleho", tak ide o smegmu. Je to nános odumretých buniek a je potrebné ich odstraňovať v rámci hygieny a preťahovania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas