Aký inhalátor odporúčate pre 6 ročné dieťa?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

6 ročná dcéra prekonala od septembra druhý zápal priedušiek. Predtým prakticky chorá nebola. Zvažujem kúpiť inhalátor na inhalácie.

Ktorý inhalátor by ste mi odporučili?

Taký, aby nemal vysokú hlučnosť. Na to slúžia vraj ultrazvukové.

Má to nejaké negatívne vyžarovanie pre dieťa?

Zaujíma ma aj váš typ na nejaký klasický, čo máte s ním dobrú skúsenosť. Mohol by byť pre dieťa a aj pre jeho maminu.

Ďakujem

Dobrý deň,

mám pracovnú aj osobnú skúsenosť so značkou Omron a som spokojná. Ale nie je tichý, drnčí.

S ultrazvukovými nemám žiadnu skúsenosť. A to ani z nemocnice a ani osobnú. Avšak negatívne účinky, teda vyžarovanie určite nemajú. Sú to bežne registrované zdravotnícke pomôcky. Nemohli byť predávané, ak by bola dokázaná škodlivosť pre používateľa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas