Aký čierny nález má môj ročný syn na ďasne?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

syn má rok a na ďasne som mu našla čiernu hrčku tesne pod povrchom ďasna. Vyzerá to ako keď je mliečny zub tesne pred prerezaním, ale toto je čierne.

Čo to môže byť a ako to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o prerezávajúci sa zúbok. Vytvoril sa mu tam hematóm (naliata krvička) - tzv. erupčná cysta. Môže to trvať aj týždne, kým zúbok vyjde po objavení sa erupčnej cysty.

Nie je potrebné to nijako riešiť. Iba výnimočne, ak lekár určí, že stav trvá príliš dlho. Resp. sa infikuje bakteriálne - vytekajúci hnis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas