Akú vyrážku to má moja 22 mesačná dcérka?

Zodpovedané
26. sep 2020

Dobrý deň,

moja 22 mesačná dcérka má takúto vyrážku na brušku. Má ju tam asi dva týždne, možno aj dlhšie. Iné ťažkosti nemá. Mala mrle, užívala Zentel 4 dni po 2,5 ml.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdu povediac, ak by to bola dospelá osoba povedala by som že ide o pásový opar. To však, ak nemá dcérku poruchu imunity ,tak je nepravdepodobné. Navyše by ju to veľmi bolelo/svrbelo.

V tomto prípade by som odporučila vyšetrenie lekárom, či je to suché, drsné, či to svrbí a či reaguje napríklad na potieranie Excipial masťou atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas