Akú modrinu má moje 1,5 ročné dieťa na stehne?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

asi pred týždňom sa skoro 1,5 ročnému synovi objavila na stehne takáto modrina. Resp. neviem či ide o modrinu. Najprv som myslela, či to nemôže byť uštípnutie, ale nie je tam ani zreteľné miesto vpichu.

Neviem o tom, že by sa mu to stalo pri nejakom úraze (aj keď vylúčiť sa to samozrejme nedá). Aj po týždni to ma stále takéto viditeľné. Akurát sa mi zdá, ako keby sa to trochu “vpilo” do okolia. Vyzerá, že ho to nesvrbí, ani na pokožke necítiť nejaké zmeny. Iba v jednom bode sa mu spravil malý suchý fľak (asi ako keď sa šúpe koža po spálení na slnku, ale má to úplne nebadané).

Môže to byť mechanického pôvodu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z fotky mi to príde iba ako modrina a teda by som odporučila iba čakať kým zmizne. Ak nemizne, vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas