Akú dávku čípku mám dať 7 mesačnej dcérke, ktorá má teplotu 38,2°C?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

7 mesačnej dcérke (7,5 kg) idú zúbky a dnes mala teplotu po odčítaní 38,2°C.

Akú dávku treba dať čípku Nurofen a Panadol?

Ďakujem

Dobrý deň,

čipky nie je dobre deliť. Preto je vhodné podať účinné množstvo, ktoré je obsiahnuté v 1 čipku.

Dávka sa ráta 10mg/kg pre ibuprofen: Nurofen, 10-15mg/kg pre paracetamol: Paralen/Panadol

Paralen 100

Paralen 100 obsahuje liečivo Paracetamol. Čapíky sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou od 7 kg.

7,5 kg x 10-15 mg = 75 mg - 112 mg
Takže Nurofenu by bolo treba 75 mg, Paralen, Panadol od 75 - 112 mg

Nurofen je 60 mg, Paralen 100 mg, Panadol 125 mg.

Preto v tomto prípade by som volila Paralen sirup 100 mg.

Paralen SUS

Paralen SUS je liek vo forme suspenzie s obsahom paracetamolu vhodný pre deti od 3 mesiacov/min. 5 kg.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas