Akú chorobu má moja trojročná dcérka?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 3 roky. Pred 4 týždňami mala produktívny kašeľ, asi mesiac predtým kiahne. Tri týždne dozadu začali vysoké teploty spojené s kašľom. Pediatrička predpísala Trifed, potom som ho vystriedala so Solmucolom a teraz berie Kalobu. Teda už 5 týždňov berie lieky na kašeľ.

4. júla som bola s malou u lekárky s vysokými teplotami. Spravila CRP 0,6. Povedala, že zrejme slabý úpal. To bol pondelok. Do rána do utorka mala cely čas 39,7 teplotu, tak som znova išla k lekárke, aby spravila CRP - hodnota 6,9. Nasadila Ospen atb, ktoré berie spolu s Imunoglukanom, ktorý berie odvtedy, čo mala kiahne aktuálne zdvojnásobená dávka.

Dnes 13. júla prišla zo škôlky s 39,9 teplotou.

Môže to byť nejaká iná choroba?

Je možné, že kašeľ pretrváva až 5 týždňov i napriek tomu, že poctivo berie lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

u dcérky môže ísť o kombináciu opakovaných infekcií na nedoliečený terén. Bez vyšetrenia dcékry bohužiaľ neviem viac posúdiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas