Ako zvýšiť hladinu železa u 5-ročného syna?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

5-ročný syn mal asi v 2 rokoch problémy s hladinou železa, hodnotu mal vtedy okolo 2. Brala sa mu krv na zistenie celiakie, ktorá sa vtedy nepotvrdila (ja som celiatička). Predpísané tabletky ho zapekali, mal problémy so stolicou, tak užíval sirup Ferrofortis.

Teraz po cca 3 rokoch som poprosila pediatričku o odbery, keďže máme ísť aj na alergológiu. Hladina železa je zase znížená.

Existuje nejaký podobný prípravok, ktorý by nezapekal a udržal hladinu železa dlhodobejšie v poriadku?

Čo by ste doporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, železo vždy zapeká. Je preto pri jeho užívaní o to dôležitejšie dodržiavať pitný režim a zvýšiť príjem vlákniny. Pokiaľ má hladiny nízke, tak nepomôže žiadny iný prípravok ako vyslovene predpísanie lieku - či už Maltofer alebo iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas