Ako znižovať teplotu u 9 mesačného synčeka?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

synček má 9 mesiacov, váži 8,4 kg. Keď má v konečníku teplotu 38,5°C, tak ju začnem zrážať Nurofen sirupom 4,2 ml 3x za deň.

Môžem dať Paralen čipok, ak by teplota stúpala?

To znamená, že dávkovanie Nurofenu ostáva 4,2 ml 3x za deň. Čiže každých 8 hodín. A medzitým po uplynuti 4 hodín po Nurofene môžem dať čipok Paracetamol.

Nemôžem synčeka predávkovať?

Plus zábal vlažným uterákom, ak nemá studené ruky a nohy 3x za sebou.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, presne ako píšete. Nurofen 3x za deň. Ak by náhodou vystúpala teplota skôr, tak môžete po 4 hodinách dať buď Paralen sirup alebo čipok.

Zábaly nemusíte pri každom výstupe teploty, v prvom rade by som podala liek. Pokiaľ je dieťatko naďalej v diskomforte, môžete použiť aj zábal (za podmienok aké píšete).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas