Ako zmierniť zápach z úst dvojročného syna?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

mám dvojročného syna, ktorému nedávno začalo páchnuť z úst. Podobne ako páchne z úst dospelým ráno - kyslasto, hnilobne.

Nepozorujem u neho žiadne tráviace ťažkosti, nemal ani reflux. Zúbky a ďasná má v poriadku, nie je ani chorý. Hrdlo ho nebolí.

Môže jeho zápach z úst súvisieť s tým, že ho často bozkávam po tváričke?

Zdá sa, že mám halitózu.

Ako môžem zabrániť tomu, aby mu páchlo z úst?

Pomôže dôkladnejšie čistenie jeho jazyka kefkou?

Je vhodné nasadiť probiotiká?

Je nutné vylúčiť konzumáciu nejakej konkrétnej potraviny, ovocia, lieku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemalo by to súvisieť s bozkami. V prvom rade je podľa mňa vhodné vyšetrenie zubárom na kontrolu zúbkov. Vy nemusíte vidieť to, čo lekár uvidí. Prípadne ORL lekárom - skontrolovať dutinu ústnu.

Čo sa týka probiotík, tie nasadiť môžete. Vhodné sú Probiofix Imun baby. S jedlom by to súvis taktiež nemalo mať. Dennú starostlivosť o zúbky, vrátane jazyka je vhodné robiť dlhodobo ako prevenciu zubného kazu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas