Ako zmierniť zápach z úst 7 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcérka je od narodenia na umelom mlieku Sunar. Prvé 2 mesiace na obyčajnom a potom sme začali so Sunarom AR zahustenom kvôli grckaniu. Po 6 mesiacoch sme prešli na dvojku. Posledný týždeň sa jej to veľmi usádza na ústočkách a aj na jazyku. Umývam jej to, len cítiť jej trochu taký kyslý zápach.

Rozmýšľala som, že by sme prešli znovu na jednotku. Pred týždňom mala 3 dni teplotu. Boli sme aj u lekára a moč mala čistý.

Je to normálne?

Ako môžem dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, na 1 neprechádzajte. Má už mať 2ku. Nasaďte jej probiotiká Probiofix imun baby - do 12. mesiaca denne.

Ak by pretrvával povlak na jazyku, môže ísť o soor - žabku. Tú je treba liečiť sirupom na predpis OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas