Ako zmierniť nadúvanie u 8 mesačnej dcéry?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň.

moja 8 mesačná dcérka mala od narodenia bolesti bruška a pomohol jej až Nutrilon anticolics. Po zavedení príkrmov sa všetko zase zhoršilo. V noci sa prehýba a dvíha nôžky, chce sa vyprdieť.

Keď zjedla menej príkrmu, ani vtedy sa to nezlepšilo. Stále sa to zhoršuje, uz to robí aj cez deň. Pučí sa a je z toho nervózna. Používame od narodenia Espumisan aj Probiofix. Zápchu nemá. Už sme z toho zúfalí, čakačka na gastroenterológii je 2 mesiace. V noci to začína okolo 3 a až do rána spi, len keď jej masírujem bruško.

Ako jej môžeme pomôcť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsila by som vysadiť bielkovinu kravského mlieka - napr. Sunar Expert Allergy Care mlieko (či inú značku UM, ale z rady pri alergii na BKM). Mlieko nechať 2 týždne, sledovať či nedojde k zlepšeniu (samozrejme nedávať v tomto období ani maslo, jogurt, mliečnu kašu).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas