Ako zmierniť koliky u 5 mesačného synčeka?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

mám 5 mesačného synčeka, ktorého trápili koliky. Mysleli sme si, že to už teraz prešlo, tak som začala opäť skúšať potraviny, ktoré mu nerobili dobre.

A stále má problém vykakať sa. Vie si prdkať, kakať mu nejde. Kvapky nezaberajú. Skúšali sme Coliprev, Sabsimplex, BabyCalm a Espumisan. Na začiatku problémov kvapky pomáhali. Teraz mu pomôže iba rektálna rúrka.

Sú aj dni, keď sa vykaká aj sám. Rúrku nepoužívame denne. Ja sa vyhýbam mliečnym výrobkom, bielemu pečivu aj čokoláde.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri začatí prirkmovania má veľa bábätiek problém s kakaním. Je to jednak kvôli tomu, že si trakt musí na potraviny privyknúť a jednak z dôvodu, že mamičky nedávajú do príkrmu olej, neponúkajú vodu.

Pokiaľ ste začali prikrmovať - od 1. príkrmu je treba dávať do zeleninky olej (repkový, olivový tekvicový) a treba po lyžičkách dať vodičku zapíjať.

Pokiaľ je dieťatko plne dojčené, tak prikrmovať stačí od ukončeného 6. mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas