Ako zlepšiť spánok u ročného dieťatka?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobry deň,

syn prešiel na 1 spánok, ktorý má od 12:00 do 13:30. Spať ide o 19:30. V noci sa budí každú hodinu a dlho mrnčí, prevaluje sa a nerváči. Chce, aby som si ho zobrala na seba a takto ho stále uspávala. Položím ho a je zle. Je dojčený.

Ako môžem zmeniť synčekove zaspávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

spánok je veľmi komplexná otázka, ktorá súvisí s veľmi veľa vecami. Informácie, ktoré by boli potrebné presahujú túto poradňu a zameriavajú sa na to spánkové poradkyne. Moja overená je www.babiesandsleep.com. Žiadne vyplakávacie techniky, ani nútenie separácie sa od dieťaťa, ale pekný láskavý prístup k spánku. Skúste.

Okolo roka je však pomerne typická ročná regresia, rastú a bolia zuby. To sú prítomné najväčšie prejavy separácie, ktoré sa prejavujú častejším budením. Ak s tým však chcete niečo skúsiť robiť, určite odporúčam poradňu spánku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas