Ako zlepšiť spánok dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom denného spánku dvojmesačného bábätka.

Po napapaní sa trošku pohráme, potom začne plakať. Vidieť na ňom, že je unavený a skúsim ho ísť uspávať. Lenže stále vyplúva cumlík. Zaspí na pár minút a stále sa budí. Nedokáže zaspinkať tvrdým spánkom. Takto to má stále. Nemyslím, že je hladný, lebo papá dobre aj prdká. Chodíme aj von. Tam zaspinká lepšie aj na dve hodinky. Večer po okúpaní a napapaní tiež dudká cumlík, driemka až pekne sám zaspinká. Budí sa v noci tak 2 razy. Skôr cez deň máme problém so spánkom. Skúšam všeličo a nič nezaberá. Syn je potom taký nervózny a uplakaný. Niekedy aj pomenej papá.

Je potrebná návšteva odborníka?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebná návšteva odborníka. Vy ste aj krásne našli a napísali mi, čo synčekovi treba - cez deň chce pohybovú asociáciu na spánok - pretože dobre spinká v kočíku. Tak mu ju doprajte.

Dajte ho na spánky do kočíka, alebo ak chcete aspoň jeden spánok byť doma, tak používajte šatku, v ktorej ho na sebe nosením uspíte. Buď skúste preložiť, alebo robte aktivity s ním v šatke - všetko je len nejaké obdobie.

Evidentne mu teraz nevyhovuje štýl uspávania, aký ste skúsili - s cumlíkom doma cez deň. To sa však pokojne o pár mesiacov môže zmeniť, nebojte nič. Mení sa to do roka veľmi frekventne.

Inak je spánok perfektný, v noci zobudenie 2x znie úplne skvelo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas