Ako zlepšiť spánok 6 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku 6 mesačnej dcérky. Posledné 2 mesiace je to katastrofa.

O 18:30 kúpeme, o 19:00 ju dávam do postieľky. Vypije mlieko Beba, pekne zaspí. Zobudí sa o 30 minút, niekedy o 45 minút. Potom už nevie zaspať. Je hore do polnoci, niekedy do jednej. Už má dva spodné zúbky. Niekedy plače a dáva si palčeky do úst.

Cez deň spinká doobeda hodinku až hodinku a pol, poobede hodinu.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúšali ste napríklad večierku na neskoršie?

V tomto veku by pokojne ešte mohla mať jeden krátky šlofík navyše. Evidentne si to jej telo tak aj žiada, berie nočné úspávanie ako posledný denný spánok.

Skúsila by som teda prekopať toto. Napríklad nekúpať, skúsiť ju uspinkať okolo 17:30 na 30 minút (kočík, nosič). Zobudiť ju. Potom sa chvíľku pomotať na podložke s hračkami, kúpeľ, mliečko a dajme tomu o 20:15 začať s uspávaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas