Ako zlepšiť dýchanie 2-ročnej dcérky?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

2-ročná dcérka pred 3 týždňami ochorela na Covid-19. Momentálne je už skoro 2 týždne bez teplôt, je veselá, hravá, chutí jej papať. Avšak stále trochu kašle, podávam jej Hedelix. Trápia ma aj jej soplíky, ktoré počujem, že má, ale nič jej z nosa nevyteká ani odsávačka nič nevytiahne.

Hovorí, že sa jej ťažko dýcha. Všímam si, že chvíľami dýcha ústami a zároveň nemám pocit, že by mala upchatý nos. Sople počuť aj počas dňa. Keď si ľahne a zaspí, tak aj trochu chrápe. Podávam jej Libenar, dnes aj Nasivin. Nemám pocit, že to pomáha.

Ako môžem dcérke pomôcť?

Je toto bežný stav po chorobe, alebo by nás mala vidieť lekárka?

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to ešte čas po ochorení, môže byť prechodne zväčšená nosná mandla. Ak by stav pertrvával viac ako mesiac od ochorenia, je dobré navštíviť pediatra.

Na zlepšenie dýchania môžete skúsiť inhalácie Vincentkou. Pred spinkaním dobre vyvetrať miestnosť, kde dcérka spinká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas