Ako zlepši nočný spánok 19 mesačného syna?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skoro 19 mesačného syna, ktorý sa v noci niekoľkokrát rozplače. Pritom ale spinká. Je to skoro každú noc. Niekedy plače 1 -2x, z toho sa 1x zobudí, napije sa čaju a zaspí.

Sú noci, kedy sa takto zobudí aj 4 x. Väčšinou ho utíšim do 5 - 10 minút. Následne zaspí a o hodinu sa to opakuje. Posledné papanie má o 19:30. Vypije cca 180 ml mlieka a zaspí o 20:30.

Čítala som niečo o nočnom dese.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by išlo o nočné desy. Vtedy je dieťa po zobudení výrazne prestrašené, pôsobí dezorientovane, plač je vyslovene desivý aj pre rodiča.

Toto budenie z toho ako ho opisujete mi príde skôr ako budenie sa dieťatka, aby si vyžiadalo pozornosť, cítilo, že ste pri ňom, čo ho upokojí a zaspinká ďalej. O medicínsky problém nejde.

Je viacero návodov ako postupovať - závisí od Vašej predstavy o výchove a individualite dieťatka.

Môžete robiť ako robíte, ďalej môžete skúsiť nechať synčeka vyplakať, či sa neutíši sám (mal by si spraviť návyk, že plačom nič nedosiahne a teda neplakať), atď, ako píšem je viacero možností, skôr to riešia psychologické knižky a knižky o rôznych typoch výchovy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas