Ako zastaviť hnačku u dvojročného dieťaťa?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

dvojročný syn už tretí deň hnačkuje. V prvý deň mal asi 6 plienok pokakaných žltým s prímesou zeleného. Včera kakal 4x zeleným a dnes zatiaľ len raz zeleným. Ešte pije umelé mlieko. Nie je uplakaný, že by ho niečo bolelo. Vystrája a normálne pije. Papá asi menej ako obyčajne. Dávam mu Hylak, čierne uhlie a banán.

Čo by som mohla ešte skúsiť, aby už nehnačkoval?

Ďakujem

Dobrý deň,

vymeniť Hylak za Nekadex, Enterol alebo Probiofix Imun Baby (To si treba zapísať aj do budúcnosti, že pri hnačkách siahnuť po 1 z týchto prípravkov. Z hľadiska praktickosti odporúčam Enterol vrecká, lebo vydrží najdlhšie a môže ho využiť celá rodina).

Okrem toho môžete navariť ryžu, suché cestoviny. Banán je fajn. Do neho môžete skúsiť rozmiešať Smectu do úpravy stolice.

Ak je hydratovaný a spokojný, tak na takejto liečbe stav postupne odzneje. Mimo kolektívu by mal byť ešte aspoň 3 dni po tom, ako nebude mať žiadne príznaky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas