Ako zabrániť, aby sa 5-mesačnému synovi neobjavovali hlieny v stolici?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň

môj 5-mesačný syn (z dvojičiek) mal od pôrodnice predpísané mliečko Neocate Infant kvôli krvi v stolici. Krv mal v stolici však len raz. V pôrodnici mu robili testy aj sono, všetko bolo v poriadku. Od tej doby pil spomínané UM, nedojčila som ho vôbec a krv sa už v stolici viac neopakovala. Hlieny v nej však má stále.

Pred 10. dňami sa ma na gastro vyšetrení pýtali či má syn hlieny vždy, aj keď sme už zaviedli príkrmy. Zatiaľ mu dávam len zeleninové - batáty, mrkvu, petržlen, zemiak, brokolicu. Lekárovi som povedala, že keď je stolica tuhšia, tak hlieny niekedy v stolici nie sú. Ten teda zmenil mlieko na Nutrilon Allergy Care Syneo. Zároveň povedal, že zatiaľ synovi nemám pridávať žiadnu novú potravinu. Dodal, keď nebude mať hlieny, výsev alebo bolesti bruška, tak môžeme po dobratí Nutrilonu prejsť na akékoľvek mliečko. Keď by hlieny boli, alebo sa objavila krv, tak by sa napísala poisťovni žiadosť na pokračovanie mlieka Neocate Infant. Problém je však, že syn mi už ku koncu ten Neocate vypľúval a odťahoval sa. Vypil ho len vtedy, keď bol veľmi hladný. A teraz mi to začína robiť aj s Nutrilonom. Hlieny v stolici má stále, ale bruško ho nebolí a je to vysmiate dieťatko. Rozmýšľala som, že by som mu dala Babylove, ktoré pije jeho dvojča a je spokojné.

Ako by som mala postupovať, aby sa synovi v stolici neobjavovali hlieny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je synček spokojný, osobne nevidím dôvod iba hlieny v stolici riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas