Ako vyriešiť dlhotrvajúcu zápchu mojej 4-ročnej dcéry?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

moja 4-ročná dcéra má dlhodobo zápchu. Ráno pije pohár teplej vody, pitný režim má liter za deň. Nepomáha hrušková a ani slivková šťava, ani kapustová voda jej nepomohla.

Lekár nás odporučil na gastro, ale termín nám dal až koncom apríla. Bez čapíku sa nedokáže vykakať aj týždeň. Berie vlákninu aj probiotiká. Trvá to už mesiac. Dávam jej už 3. deň LaxAktiv každý večer, ale nepomáha.

Ako vyriešiť dlhotrvajúcu zápchu mojej 4-ročnej dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba ju na pár týždňov nastaviť na nejaké laxatíva - Dulcosoft alebo Forlax. Skonzultujte to s obvodným lekárom. Plus neviem či boli robené nejaké základné odbery na štítnu žľazu, celiakiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas