Ako uspávať dvojročnú dcérku?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku dvojročnej dcérky, ktorá vstáva okolo 6:30. Obedný spánok má od 12 - 14tej. Večer sa snažíme uložiť ju okolo 20tej.

Pohybu a aj vzduchu má dosť. Večerné zaspávanie trvá hodinu aj viac. Je plná energie a nevie sa ukľudniť.

Ako skrátim večerné uspávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

a čo aktivity pred spinkaním? Aspoň 2 hodiny žiadna TV, tablet, naháňačky, skôr už upokojujúce aktivity - čítanie, hladkanie, masáž, kúpeľ atď.

Cez deň by nemala piť sladké vody, ani jesť sladkosti, celkovo TV v jej veku max 2 hodiny týždenne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas