Ako to je s pobytom na slnku počas užívania antibiotík?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom antibiotík a pobyte na slnku.

Dnes nášmu štvorročnému boli nasadené ATB Sumamed Forte. Má chytené priedušky, upchatý nos, resp. sopľavý so začínajúcim zeleným soplikom. Tiež Pamycon kvapky.

Ako to je s pobytom na slnku?

Myslim tým len pobyt typu prechádzky ráno alebo večer, prípadne pobyt v lese.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri týchto ATB nie je vyslovene zákaz ísť na slnko (to je pri tetracyklinových, ktoré pre deti tohto veku nie sú predpisované). Každý liek však môže v spojitosti so slnkom vytvoriť kožnú reakciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas