Ako správne postupovať pri preťahovaní predkožky u ročného chlapčeka?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom preťahovania predkožky.

Ako správne preťahovať predkožku u ročného chlapčeka?

Je to v tomto veku už potrebné?

Je viacero verzií a neviem, ktorá je tá správna. Synčekovi nechcem ublížiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem. Ja sa riadim tým, že okolo roka môžete s preťahovaním začať. Jemne po kúpeli, iba to, čo to pustí. Nič nasilu.

V podstate je to proces, ktorý má prebehnúť do tretieho roka života. Netreba to nijako extra uponáhlať. Tým ako sa mu bude penis samovoľne postavovať, tak sa bude predkožka viac a viac sama o povolovať, až nakoniec dôjde k jej pretiahnutiu. Ak by sa tak nestalo do tretieho roka, tak by som dieťa odoslala na kontrolu urológovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas