Ako správne odsávať soplíky?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrý deň,

7 mesačný synček mal vo štvrtok ráno soplíky a kašľal od nich. Doktorka mu dala Pamycon kvapky 5x1, Nasivin kvapky 5x1 a Sinupret 8x3. Synček sa mal v ten deň lepšie. Idú mu aj zúbky.

Na druhý deň som počula, že soplík už nemá, ale aj tak som mu ich odsávala a sopeľ išiel. Soplík bol biely/priehľadný s nádychom do žlta. Ale to iba raz.

Je nutné odsávať soplík aj vtedy, keď dieťa nesoplí a nekašle?

Kvapky mám dávať 7 dní.

Mam taký pocit, že keď som nepočula soplíky a odsala ich, tak som ich ako keby ja vytvorila. Odsávam iba ráno a večer, aj keď ich nepočujem.

Robím dobre?

Čo mu mám dávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak soplík nepočujete, tak zbytočne do nošteka nechodiť. Neviem ako odsávate, ale nespomínate pre odsávaním, že by ste dávali Aliamare. To mne chýba ako hlavná liečba priesvitného soplíka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas