Ako správne liečiť bronchitídu u 7-mesačného chlapca?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

môj 7-mesačný syn má bronchitídu. Teplotu nemá, je živý, papá tak akurát. Má dráždivý kašeľ. Doktorka mu včera predpísala Prednisonove čipky (1 ráno) a dala aj ATB Sumamed. Plus dávam aj sirup Prospan na vykašliavanie.

Môžem mu dávať inhalovať Vincentku?

Kedy by malo prísť k zlepšeniu stavu?

Kedy ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

inhalácia Vincentky 2-3x denne po 10 minút môže urýchliť rekonvalescenciu, aj zvláčniť dýchacie cesty. Teda môže iba pomôcť. Ak to toleruje, určite skúste.

Stav by sa mal zlepšovať do týždňa. Na pohotovosť vtedy, ak by boli problémy s dýchaním (pri výdychu by pískal, mal by problémy s nádychom, horúčky, ktoré neviete zraziť, resp. trvajú viac ako 3 dni, záchvaty kašľa, po ktorých by vracal, odmietal by jesť).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas