Ako sa zbaviť zahlienenia u škôlkara?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

syn nastúpil v septembri do škôlky a pravidelne je každý mesiac chorý, pričom ide vždy o horné dýchacie cesty. Aj po liečbe sa mi však zdá, že malý je stále zahlienený. A to aj napriek tomu, že noštek má už čistý bez soplíkov. Dýcha ústami a reč má dosť takú "huhňavú". Tiež ho svrbia často ušká, avšak na bolesť sa nesťažuje. Používam Sinupret a teraz bol 10 dní na Solmucole, no zlepšenie neprichádza.

Ako a čím môžem podporiť u neho odhlienenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

inhalácie + konvičkovanie alebo nosné sprchy.

Nateraz má zrejme aj ľahko zväčšenú nosnú mandľu. Bola by vhodná kontrola ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas