Ako sa zbaviť salmonely?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

synovi zistili z výteru salmonelu. Mesiac užíval probiotiká a teraz sme boli na kontrolných výteroch, 1 negatívny a 2 z 3 pozitívne.

Nie je nijako obmedzený v strave, pretože sme mali salmonelu bez príznakov. Pije UM Bebu 5.

Mohli byť 2 výtery pozitívne kvôli pitiu umelého mlieka?

Čo okrem probiotík mu mám dávať, aby sme sa čo najskôr salmonely zbavili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

salmonella z výteru môže byť pozitívna aj pol roka. U niektorých aj vyše roka - to sú tzv. nosiči Salmonely. Kvôli pitiu Beby to určite nemá.

Ak nemá synček žiadne obtiaže, netreba to riešiť. Probiotiká dávajte dlhodobo- celú zimu. Do škôlky normálne chodiť môže, jedine ak, by chcel pracovať v potravinárstve je tam zákaz. Ale na to má asi ešte pár rokov čas 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas