Ako sa zbaviť hlienov, keď má dieťa hustý soplík?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn dostal pred tromi týždňami laryngytídu. Bola mu nasadená liečba kalciovým sirupom a Stoptussinom. Plus Aerius a kortikoidné čipky. Vyzeralo to, že syn sa z toho dostáva.

Kalciový sirup bral 2 až 3 dni, no po týždni začal hýkať. Doktorka povedala, že sa mu prilepil hlien a dostal tú istú liečbu. Tak sme lieky užívali ďalej, len kalciový sirup bral asi týždeň. Až do teraz má kŕče, ktoré sú neznesiteľné. Uvoľnil sa mu až po Nurofen čipku. Najskôr si doktorka myslela, že je to preto, lebo dva dni nekakal.

Ale včera sa pokakala a dnes do rána mal dva záchvaty a doktorka odporučila všetko vysadiť.

Mohol kalciový sirup spôsobiť kŕče?

Ešte bral Isoprinosine plus Aerius a probiotiká. Teraz je veľmi zahlienený a keď kašle, tak ho tam niečo páli.

Ako sa zbavíme hlienov?

Do nosa dávame Pamycon, ale má husté sople.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké kŕče myslíte? Bolesti bruška, alebo kŕče neurologické? Z textu predpokladám, že bolesti bruška. Tie mohol spôsobiť kalciový sirup aj iné lieky, ktoré užíval, to sa nedá určiť presne.

Do nosa Pamycon je na liečbu baktérii, treba dať Nasivin 0,01% 3x1kv 7 dní. Pomedzi to morská voda izotonická dobre nos odsávať a do odsatého nosa ten Nasivin.

Nakoľko ho teraz bolí bruško, tak opatrne s jedlom, aj s liekmi. Ak bude bolieť bruško, od bolesti môžete dať, ale skúste nasadiť aj Espumisan 5xdenne 25 kvapiek a Probiofix imun baby. Bruško masírovať.

Ak už bude synček OK - Aerius by som ponechala, no a treba podporiť vykašliavanie - Solvolan sirup 2x denne 2,5 ml.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas