Ako sa účinne zbaviť zadných hlienov?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

môj 8-ročný má zadné hlieny, s ktorými bojujeme už dlhšiu dobu. Momentálne užíva Aerius, no nevidím žiadne zlepšenie.

Ako sa účinne zbaviť zadných hlienov?

Obavy mám však aj z jeho zväčšených uzlín na krku. Sú nebolestivé.

Prečo sa mu však zväčšili?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny sa u detí zväčšujú ako reakcia na boj s rôznymi patogénmi zväčša vírusového pôvodu. Ak teda prekonal ochorenie, je to bežná súčasť symptómov.

Na "zadné hlieny" môžete navyše skúsiť Sinupret a inhalácie Vincentkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas