Ako sa správne lieči zahlienený kašeľ?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn má zahlienený kašeľ. Dávala som mu sirup Solmucol, ale má z neho hnačku. Váži 13 kg.

Aký sirup mám skúsiť?

Ako sa správne lieči zahlienený kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak komplexnejšie - treba na to čas. Ochorenie ide svojím tempom a zahlienenie je jedna z jeho častí. Treba aby dobre smrkal hlieny von. Potom sú super inhalácie napr. Vincentka či Ambrobene.

Na kašeľ ako taký ak Solmucol nevyhovuje, tak skúsiť niečo s inou účinnou látkou a teda napr. Sinupret (ak by ste neinhaloval Ambrobene, tak ho môže aj užívať - teda prípravok Solvolan alebo Ambrobene).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas