Ako sa má dávkovať sirup Nurofen jahoda pre 11,3 kg dieťa?

Zodpovedané
5. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania sirupu Nurofen jahoda.

Ako sa má dávkovať sirup Nurofen jahoda pre 11,3 kg dieťa?

Keby bolo potrebné kombinovať sirup s Panadol sirupom 125 mg, tak aké by bolo v tomto prípade dávkovanie a časový rozostup?

Ďakujem

Dobrý deň,

časový rozstup medzi jednotlivými podávaniami ak je nutný je 4 hodiny - t.j. 4 hodiny od Panadolu môžete dať Nurofen. Ale v liečbe teploty preferujeme podávať iba 1 liek. Ja osobne Paralen/Panadol ak zaberá, samozrejme nie vždy to ide.

Čo sa týka dávkovania je to štandardné 10mg/kg. Čiže dieťatko vážiace 11,3kg by malo mať účinnú dávku 110 mg. To znamená, že v sirupe pre deti od 3 mesiacov (100mg/5ml) by bolo treba podať 5,5 ml sirupu na dávku. Nurofen môžete dávať každých 8 hodín, čiže maximálne 3 x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas