Ako rozvráti Nasofan synovi organizmus, keď ho bude denne užívať?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

trojročnému synovi diagnostikovali alergiu na roztoče. Imunológ povedal, že potrebuje liečbu, inak to prejde do astmy. Kontrola a pretestovanie bude v 5. rokoch.

Existuje niečo menej agresívne ako Nasofan, ktorý mu mám dávať denne 2 roky?

Ako rozvráti Nasofan synovi organizmus, keď ho bude denne užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najobavanejší nežiaduci účinok je spomalenie rastu - viac tu https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Všetky nežiaduce účinky spôsobené dlhodobou liečbou kortikoidov sú však takmer zanedbateľné pri odporúčaných dávkach podávaných formou spreju.

Ak Vám takúto liečbu stanovil imunoalergológ, tak určite je dávkovanie správne a nie je potrebné báť sa možných nežiadúcich účinkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas