Ako rozoznám detskú koliku od nevhodného výberu umelého mlieka?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

môj syn má vyše mesiaca koliku. Doteraz bolo všetko v poriadku, no v poslednej dobe či už vo dne alebo v noci vykazuje príznaky koliky. Stále hýbe nožičkami, hrozne plače a je spokojný len v polohe na tigríka. Vtedy sa ukľudní a pomaly zaspi.

Väčšinou sa to deje cca pol hodinu po jedení. Čiastočne dojčím a dokrmujem Bebou Sensitive.

Ako rozoznám detskú koliku od nevhodného výberu umelého mlieka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kolika väčšinou býva večer, nie počas celého dňa po jedle. Prejde spontánne. Ako prišla, tak odíde.

V tomto prípade by som teda zvážila výmenu mliečka. Kúpte si aj probiotiká BioGaia, ktoré sú u detí s príznakmi koliky odporúčané.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas