Ako riešiť problémy s vyprázdňovaním štvorročného chlapca?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

štvorročné dieťa nekaká aj niekoľko dní a má problémy s vyprázdňovaním. Všetko zadržiava to v sebe.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

upraviť režim v zmysle viac piť - aspoň liter a pol vody (nie džúsy, nie sladké, v strave nie sladkosti, obmedziť pečivo a ryžu), hýbať sa a robiť návyk na kakanie.

Dočasne nasaďte voľnopredajný Forlax, ktorý by mal stolicu rozbehnúť, potom by to malo ísť samo. Je dôležité, aby ho vyprázdňovanie nezačalo bolieť, pretože si spraví zlú asociáciu a bude stolicu zadržiavať ( a to už možno aj robí ako píšete).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas