Ako riešiť problémové dvíhanie hlavičky 2,5 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
3. jún 2019

Dobrý deň,

dcérka má 2,5 mesiaca a na brušku je veľmi nerada. Hlavičku dvíha, ale dvíha aj zadok, nohy pod seba. Tým pádom potom príliš nedvíha hlavu a veľmi sa jej to nepáći.

Ako ju mám odučiť dvíhnúť zadok a stimulovať, aby dvíhala hlavičku a používala pri tom lakte?

Nosím ju aj na klokanka a aj na tigríka. Tam mi pekne udrží zdvihnutú hlavičku. Keď ju dám na bruško, tak sa veľmi hnevá.

Ďakujem

Dobrý deň,

sú metódy, ktoré nútia detičky posilňovať svalstvo - zatláča sa na zadoček pri polohe na brušku, detičkám sa ukazujú hračky pred hlavičkou atď.

Dcérka síce má ešte nejaký čas na "pasenie koníčkov" - niektoré deti začínajú až po 3.mesiaci života, avšak nič nepokazíte, ak s ňou budete cvičiť.

Cestou OL sa dá vybaviť rehabilitácia (treba výmenný lístok), kde by Vám ukázali techniky cvičenia. Zatiaľ by som cvičila doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas