Ako riešiť problém so spánkom môjho 4,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

moje 4,5-ročné dieťa už rok a pol poobede nespáva. Má počas dňa dostatok fyzickej aktivity. 2 - 3 je hodiny na lyžiach, pláva, má výbeh, no aj napriek tomu má obrovské problémy so zaspávaním. Máme rituály, tmu, pokoj. Spolu spí 9 hodín denne, čo je žalostne málo.

Dá sa tento problém klinicky riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som sa obrátila na nejakú spánkovú poradkyňu.

Z toho, čo píšete sa mi zdá, že dieťaťu to stačí. I keď áno, je to netypicky malá spánková potreba pre tento vek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas