Ako riešiť problém mesačného bábätka s kakaním?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

moja mesačná dcérka má problém s kakaním. Napr. 3 - 4 dni nemá stolicu. Následne, keď sa vykaká, tak je to všade. Dnes mala pupok úplne celý v riedkej stolici. Hneď som ju okúpala a pupček vydezinfikovala liehom, ale mohlo sa jej dostať niečo do vnútra. Pupček vyzerá pekne zhojený.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kojené detičky môžu nekakať aj týždeň a nie je to problém. Potom je naraz stolice viac. To nevadí, ani to že je chvíľku na pupčeku, nič sa nedostane do nej - nie je to otvor, takže to nie je možné, nebojte sa.

Ak je dieťatko na umelom mliečku, tam by mali kakať aspoň obdeň, takže by bolo na zváženie zmena mliečka za iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas