Ako riešiť oneskorený vývin reči u 3,5 ročného syna?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 3,5 ročného syna, ktorý má oneskorený vývin reči. Na jeho vek hovorí málo. Vety tvorí len tak, že dá za sebou pár slov v neurčitku, neskloňuje, nečasuje.

Každým mesiacom sa zlepšuje a aj všetkému rozumie. Plní zložité príkazy, ktoré mu dáme. Počuje dobre. Chodíme aj k logopedičke, ale zatiaľ žiadne výrazné zmeny.

Mali by sme podľa Vás absolvovať aj iné vyšetrenia?

Na neurológii bol syn vyšetrený, keď mal asi 7 mesiacov, lebo mal preležanú hlavičku. Musel nosiť "prilbu". Všetko bolo v poriadku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné zostávať v logopedickej starostlivosti.

Neurologické vyšetrenie a vyšetrenie ORL sa deťom s oneskoreným vývinom reči taktiež indikuje. Vylučuje sa, či sa nejedná o poruchu sluchu, alebo neurologické ochorenie.

Je možné, že synček len potrebuje viac času.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas