Ako riešiť nočné pocikávanie 3-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

syn má 3 roky a 3 mesiace, je odplienkovaný asi 8 mesiacov a na noc približne 6 mesiacov. Predtým mával v noci už 2 mesiace vždy suchú plienku. Krásne vydržal celú noc, alebo sa v noci zobudil a išiel cikať. Asi pred mesiacom dostal Covid-19. Skoro 2 dni vracal a po ďalších 2 dňoch začal kašľať. Kašeľ má ešte občas doteraz. Začal sa však v noci pocikávať.

Ďalší problém je, že ho čaká v novembri biopsia tenkého čreva v úplnej anestézii a následne vo februári ďalšia operácia taktiež v úplnej anestézii.

Mám syna v noci budiť na cikanie alebo mu mám dať znovu plienku?

Môže to byť následok covidu?

Nebude pri takom malom dieťati problém, že podstúpi 2 operácie v anestézii v rozpätí 3 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko synček zvláda ovládanie mechúra, na cikanie by som ho v noci budila. Keď idete vy o 23:00 spať, dajte ho vycikať (väčšinu detí to nezobudí v pravom slova zmysle). Uvidíte ako bude synček reagovať (ak by plakal, zobudilo ho to, tak nechajte plienku). Pravdepodobne je to následok ochorenia, stáva sa to (nielen pri Covide-19).

Operácie nie sú v rámci anestézy problém. Anestetiká, ktoré sa teraz používajú sú úplne bezpečné a neškodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas