Ako riešiť hryzenie 1,5 ročného syna do spodnej pery?

Zodpovedané
6. nov 2021

Dobrý deň,

1,5 ročný synček si začal v noci hrýzť do vnútornej strany líca alebo do vnútornej strany spodnej pery. Budí sa v noci s plačom zakrvavený. Peru má celú opuchnutú. Natieram to roztokom Glimbax. Ja si pery obhrýzam tiež, ale príde mi, že synček je ešte malý nato, aby to odpozoroval a opakoval.

Je to len zlozvyk, alebo je nutné to riešiť s nejakým špecialistom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám vedomosť, že by malo ísť o nejaký medicínsky problém. Resp. čo vyvolalo takýto zlozvyk. To by možno psychológ vedel povedať lepšie, toto nie je úplne moja agenda.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas