Ako riešiť časté nočné budenie sa trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má 3 mesiace. Od narodenia spávala približne od 20. - 20.30 hodiny do polnoci a postupne sa to predlžovalo do 1 - 2 hodiny. Potom sa budila každé 3 hodiny na papanie, nad ránom každú hodinu.

Keď mala presne 3 mesiace, tak zo dňa na deň sa začala budiť od polnoci do rána každú hodinu. Vždy sa chce kojiť a potom zaspí Neplače, skôr sa zobudí a hľadá prsník.

Vidím na nej, že je nervózna z toho, že nemá dlhší spánok. Slabé mlieko nemám, dcéra priberá dobre. Je bacuľatá.

Vie zaspať večer pri kojení. Týždeň už zaspávala len po daní do postieľky a pustení premietania hviezd na stenu. Cez deň tiež zaspáva v postieľke sama alebo v kočíku. Pri zaspávaní je púšťam biely šum a chvíľku sa s niečim hrá a potom zaspí. V miestnosti máme stále tú istú teplotu a často vetráme.

Čo máme zmeniť?

Aké odporúčanie nám môžte dať?

Ďakujem

Dobrý deň,

meniť nemusíte nič. Je to zdravé, priberajúce bábätko, ktoré sa upokojuje tým, že hľadá svoju milovanú a milujúcu matku.

Ide o pomerne bežný jav. Treba to vnímať tak ako to je, dcérku si zobrať, poláskať, dať jej prsník.

Hoci je to momentálne asi náročné na výdrž, netreba zúfať, je to obdobie, ktoré prejde. Prajem veľa trpezlivosti, pre dcérku robíte všetko správne, netreba nič meniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas