Ako predchádzať vzniku záderov na prstoch dvojročného dieťaťa?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

môj dvojročný syn má na viacerých prstoch zádery.

Z čoho zádery vznikajú?

Ako predchádzať ich tvorbe a ako ich liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

správnou technikou strihania nechtov a ich pravidelným strihaním. Ak už je záder vzniknutý, je vhodné ho vydezinfikovať a čakať do zhojenia.

Môžete použiť repík na kúpeľ a potom natrieť kalciovou mastičkou z lekárne, aby si ich synček "nebabral" a nezaniesol si tam infekciu s hnisaním. Ak už záder hnisá, potom je vhodná napr. Framykoinová mastička.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas