Ako predchádzať opakujúcim sa črevným virózam u 7 ročnej dcérky?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

u mojej 7 ročnej dcéry sa často vyskytujú črevné virózy. Inak nebýva chorá, antibiotiká brala iba dvakrát.

Tento rok je to už štvrtá viróza, ktorá je sprevádzaná akútnym vracaním a hnačkami. Poslednú mala pred mesiacom. Kompletný krvný obraz jej robili na imunologickej ambulancii v máji, lebo je alergická na trávu a určité buriny. Inak v poriadku.

Ako môžeme tomu predchádzať?

Je to veľmi nepríjemné, občas hnačky trvajú aj tri dni. Probiotiká sme podávali aj dlhodobo, taj Imunoglukan, Isoprinosine.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

črevné virózy nie sú ovplyvnené zmenami v krvnom obraze, v zmysle zníženej imunity, ale skôr stavom gastrointestinálnej flóry.

Dcérke okrem probiotík dávajte denne aj probiotické kultúry v strave (jogurt, kefír). Dbajte najmä na hygienu - umývanie rúk pred každým jedlom a dôkladné umývanie potravín - napríklad zelenina najprv studená voda, potom teplá voda.

Dcérka nech naozaj dbá na hygienu aj v škole, nech si nestrká ruky k ústam.

Keďže je náchylnejší jej črevný systém na infekcie, tak treba znížiť riziko nákazy a to jedine perfektným dodržiavaním hygieny rúk a jedla!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas